Górne zdjęcie

Blog

Aktualności i ciekawostki

olej samochodowy

Olej silnikowy- ważny płyn w Twoim samochodzie

Kategoria:

DATA DODANIA: 24 stycznia 2020

Do prawidłowego funkcjonowania silnika w Twoim samochodzie potrzebny jest dobrze dobrany olej silnikowy. Jest on eksploatowany podczas każdej jazdy. Ważne jest sprawdzanie jego poziomu oraz regularna jego wymiana.

Czytaj dalej

mężczyzna siedzi przy rozbitym w wypadku aucie

Ile możesz wypić? Nie ryzykuj, zamów holowanie auta

Kategoria:

DATA DODANIA: 23 stycznia 2020

Jazda pod wpływem alkoholu grozi mandatem lub co gorsza wypadkiem. Zamiast podejmować zbędne ryzyko, coraz więcej nietrzeźwych kierowców zamawia odholowanie auta w wybrane miejsce.

Czytaj dalej

widok z bliska na bieżnik nowej opony

Ciśnienie w oponach – czy jest istotne i czy warto o nie dbać?

Kategoria:

DATA DODANIA: 9 stycznia 2020

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że ciśnienie, jakie panuje w oponach samochodu nie jest wartością daną raz na zawsze. Zmiana ciśnienia wpływa nie tylko na komfort jazdy i koszty eksploatacji samochodu, ale przede wszystkim na nasze bezpieczeństwo. Przyjrzyjmy się, na jakie aspekty tego zagadnienia warto zwrócić uwagę.

Czytaj dalej

akumulator z kablami rozruchowymi

Awaryjne otwieranie i uruchamianie samochodu- jak to zrobić

Kategoria:

DATA DODANIA: 2 stycznia 2020

Jedziesz na wycieczkę, odwiedzasz rodzinę, wyjeżdżasz na wakacje samochodem i nigdy nie zabierasz ze sobą kluczyków zapasowych? To błąd! Każdemu kierowcy zdarza się zatrzasnąć kluczyki w aucie. Co w przypadku, gdy samochód nie chce odpalić, bo rozładował się akumulator, a do domu droga daleka? Jest na to kilka sposobów.

Czytaj dalej

atrapa auta na notatniku z monetami i kalkulatorem

Oszczędzanie na paliwie jest możliwe. Dowiedz się, jak to zrobić!

Kategoria:

DATA DODANIA: 23 września 2019

Tankowanie paliwa uszczupla portfele kierowców o średnio kilkaset złotych miesięcznie. Zaraz po przeglądzie technicznym pojazdu, ubezpieczeniu OC i niezbędnych naprawach jest to kolejne finansowe obciążenie właściciela auta. O ile na tych pierwszych nie można oszczędzać, o tyle w przypadku paliwa istnieją sposoby, po zastosowaniu których w kieszeni zostanie więcej pieniędzy. Warto wiedzieć, jak to zrobić.

Czytaj dalej

kobieta łapie się za głowę przy dymiącym aucie

Awaria na autostradzie? Bez paniki!

Kategoria:

Tagi: ,

DATA DODANIA: 31 lipca 2019

Awaria na autostradzie to nie powód do paniki, ale konkretnego działania. W końcu chodzi o bezpieczeństwo. Przypominamy zasady zachowania w takiej sytuacji.

Czytaj dalej